bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 2 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 8500

Tragedia na Żywiecczyźnie. 19-latek zginął na pasach.

We wtorek, 1 sierpnia na ul. Żywieckiej w Świnnej doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Pomimo prowadzonej akcji ratunkowej, nie udało się uratować życia młodego mieszkańca powiatu żywieckiego.

Do wypadku doszło we wtorek 1 sierpnia o godzinie 19.45 na ul. Żywieckiej w Świnnej. Z informacji jakie przekazała nam asp. sztab. Mirosława Piątek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żywcu wynika, że 19-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego został potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Według wstępnych ustaleń obecnych na miejscu funkcjonariuszy, kierujący Mercedesem 32-letni obywatel Słowacji podczas manewru omijania autobusu, który zatrzymał się przed przejściem i przepuszczał młodego mężczyznę, doprowadził do potrącenia. Na miejscu zdarzenia interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Niestety, pomimo ich wysiłku nie udało się uratować życia pieszego.

świnna żywiecka wypadek kolizja potrącenie śmiertelny
Potrącenie na ul. Żywieckiej w Świnnej - 1.08.2023 · fot. OSP Świnna


Obecni na miejscu funkcjonariusze żywieckiego garnizonu policji prowadzili czynności pod nadzorem prokuratora. Utrudnienia w ruchu trwały ponad dwie godziny. Trwające w tej sprawie dalsze czynności pozwolą ustalić dokładny przebieg tego tragicznego wypadku.

pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.