bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 10 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 3120

[FOTO] Solidna kraksa na skrzyżowaniu równorzędnym. Jedna osoba w szpitalu

W czwartek, 10 sierpnia chwilę po godzinie 18.00 w Czechowicach-Dziedzicach rozbrzmiały syreny alarmowe. Do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na skrzyżowaniu ulicy Krokusów z ulicami Kostki Napierskiego i Podlarysz. To mało uczęszczane wąskie uliczki w Czechowicach-Dziedzicach południowych, niedaleko ul. Lipowskiej. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów.

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Krokusów z ulicami Kostki Napieralskiego i Podlarysz w Czechowicach-Dziedzicach - 10.08.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika


Kwestia winy była znana niemalże od początku. To skrzyżowanie bez określonego pierwszeństwa (tzw. skrzyżowanie równorzędne), więc pierwszeństwo ma pojazd nadjeżdżający z prawej strony. Kierująca Oplem nie ustąpiła pierwszeństwa kierującej Fiatem, czego efekt widać na powyższych zdjęciach. Ratownicy medyczni i strażacy udzielili pomocy poszkodowanym kobietom. Zapadła decyzja o konieczności hospitalizacji kierującej Oplem. Jak wstępnie wiadomo jej obrażenia nie są poważne, ale konieczna była interwencja chirurgiczna. Cała sprawa prawdopodobnie zakończy się mandatem.

Trzeba pamiętać, że jeśli znaki nie określają pierwszeństwa, to obowiązuje tzw. zasada prawej ręki (pojazd będący po prawej stronie ma pierwszeństwo). Takich skrzyżowań w mieście są setki, a kierowcy często o tym zapominają. Zderzenia czołowo-boczne są bardzo niebezpieczne, więc nawet będąc "na pierwszeństwie" warto zwolnić i upewnić się, że kierowcy mający nam ustąpić pierwszeństwa na pewno mają taki zamiar. Większości kolizji można uniknąć stosując metodę ograniczonego zaufania.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.