bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 3 września 2023
  • wyświetleń: 10926

[WIDEO] Motocyklista miał kupę szczęścia. Odbił w ostatnim momencie

Kilka dni temu trafiło do nas nagranie z S-52 w Bielsku-Białej. Przy zjeździe na C.H. Auchan doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Co się wydarzyło doskonale widać na nagraniu. A jak ta sytuacja ma się do przepisów? O opinię poprosiliśmy fachowca, który przed publikacją miał okazję przeanalizować materiał.Kilkanaście dni temu omawialiśmy sytuację z ul. Wyzwolenia w Bielsku-Białej, gdy dwóch kierowców zmieniało pas ruchu. Tutaj mamy analogiczną sytuację, gdzie oba pojazdy zjeżdżają na pas środkowy z tym, że motocyklista zmieniając pas z lewego na środkowy był już całym pojazdem na tym pasie. Oczywiście pojawia się pytanie czy żeby mieć pierwszeństwo musi być przy prawej krawędzi. Otóż nie musi. Gdyby przejrzeć materiał w zwolnionym tempie widać, że motocyklista już jest na środkowym pasie, a kierowca Audi dopiero rozpoczyna swój manewr. Prawdopodobnie motocyklista był w tzw. martwym punkcie ale jeśli czegoś nie widać wcale nie oznacza, że mamy pierwszeństwo. Jeśli coś mogę polecić, to są to dodatkowe nakładki na lusterka z wypukłą powierzchnią. Dzięki nim jesteśmy w stanie zauważyć pojazd, znajdujący się w martwmy punkcie klasycznego lusterka.

Piotr ZielińskiByły policjant WRD. Autor bloga @niebieski_ja


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.