bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 14 września 2023
  • wyświetleń: 560

Konkurs "Odblaskowa szkoła" - trwa przyjmowanie zgłoszeń

8 września w Szkole Podstawowej nr 31 im. Henryka Sienkiewicza w Katowicach odbyła się uroczysta inauguracja konkursu "Odblaskowa szkoła". Celem konkursu jest promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wyposażenie możliwie największej liczby uczniów w elementy odblaskowe. Zgłoszenia szkół podstawowych do konkursu przyjmowane są do 15 września!

Inauguracja konkursu "Odblaskowa szkoła"
Inauguracja konkursu "Odblaskowa szkoła" - 8.09.2023 · fot. Policja Śląska


W wydarzeniu, oprócz dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów Szkoły Podstawowej nr 31, udział wzięli także Zastępca Prezydenta Miasta Katowice Waldemar Bojarun, Zastępca Naczelnika WRD KWP w Katowicach nadkom. Tomasz Bratek, Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych Tauron Artur Warzocha, Wiceprezes Zarządu Okręgowego PZM Katowice Jacek Trochimowicz, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice Sławomir Witek, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Katowicach Wacław Wójcik oraz ambasador konkursu na Śląsku Mistrz Olimpijski Dawid Tomala.

Po części oficjalnej inauguracji, na której przedstawiono główne cele i założenia konkursu, na zgromadzonych czekał wielki festyn z mnóstwem atrakcji. Dzieci miały możliwość obejrzeć policyjny radiowóz i motocykle, zapoznać się z tajnikami pracy technika kryminalistyki, przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy dzięki obecności pracowników CPR Katowice, a także zrobić pamiątkowe zdjęcia w specjalnie przygotowanej fotobudce.

Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są do 15 września. Zgłoszenie nic nie kosztuje, a przewidziane nagrody dla najlepszych szkół podstawowych są bardzo atrakcyjne. Szczegóły dotyczące konkursu i jego regulamin można znaleźć na stronie internetowej śląskiej Policji w zakładce "Odblaskowa szkoła".

odblaskowa szkoła

BM / bielskiedrogi.pl

źródło: Policja Śląska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.