bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 15 października 2023
  • wyświetleń: 1354

[FOTO] Fatalny stan ul. Brodzińskiego. W końcu doczeka się remontu

Fatalny stan ul. Kazimierza Brodzińskiego w Bielsku-Białej daje w kość nie tylko kierowcom. Mocno sfatygowane są również chodniki, które stanowią zagrożenie dla pieszych. Wbrew pozorom na osiedlowej drodze ruch jest bardzo duży. Znajdują się tutaj placówki oświatowe, a w bliskim sąsiedztwie również ośrodek zdrowia.

brodzińskiego remont prace wodociągowe wodociągi
Prace przy sieci wodociągowej na ul. Kazimierza Brodzińskiego w Bielsku-Białej · fot. pj / bielskiedrogi.pl


Obecnie na ul. Brodzińskiego prowadzone są prace związane z siecią wodociągową. Wkrótce ruszą jednak właściwe prace, związane z gruntowną przebudową drogi. Zadanie otrzymało w tym roku dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jego wartość wynosi 5.129.500 złotych, co stanowi połowę kwoty przeznaczonej na ten cel. Za przeszło 10 milionów złotych, na odcinku o długości około 830 metrów zostanie wykonana przebudowa nawierzchni (jezdni, zjazdów, chodników), przebudowa systemu kanalizacji deszczowej, a także przebudowa sieci uzbrojenia terenu (elektroenergetyczna, teletechniczna). Prace budowlane mają rozpocząć się w II kwartale 2024 roku i potrwać do grudnia 2025 roku.

Fatalny stan ul. Brodzińskiego w Bielsku-Białej · fot. pj / bielskiedrogi.pl

pj / bielskiedrogi.pl

źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Praca: Bielsko, Czechowice, Pszczyna, Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.