bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 30 września 2023
  • wyświetleń: 13208

[FOTO] Wyprzedzanie na zakazie zakończone nocną demolką koło magazynów

W piątek, 29 września około godziny 22.00 do WCPR w Katowicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na ul. Bażaniec w Czechowicach-Dziedzicach. To droga wzdłuż DK-1, tuż przy powstałych kilka lat temu halach magazynowych 7R i jednej z fabryk firmy Valeo. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe. Spora część pracowników kończących drugą zmianę miała problem z powrotem do domu.

Wieczorna kraksa na ul. Bażaniec w Czechowicach-Dziedzicach - 29.09.2023 · fot. nadesłane przez czytelników


Do kraksy doprowadził 24-letni kierowca Volkswagena Passata, który zdecydował się rozpocząć manewr wyprzedzania mimo dość dużego ruchu i braku miejsca na taki manewr. Doprowadził do zderzenia z jadącym w przeciwnym kierunku Mini Cooperem. Wyprzedzany Fiat Punto został zahaczony w przód i zakończył jazdę na latarni. To cud, że nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Uczestnicy zostali przebadani przez ratowników medycznych. Nie było konieczności hospitalizacji. Sprawca został ukarany kilkutysięcznym mandatem karnym.

Sprawca kraksy tłumaczył, że się spieszył. Gdzie? Jak słusznie zauważyli świadkowie, być może na najbliższe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, gdzie wspólnie z innymi uczestnikami ruchu czekałby na czerwonym świetle, by móc wjechać na DK-1. Wyprzedzenie jednego pojazdu skróciłoby jego drogę zaledwie o kilka sekund. Efektem pośpiechu są trzy skasowane samochody i dziesiątki osób, które nie miały spore problemy z dotarciem do domów, bowiem droga wyjazdowa z zakładów była zablokowana do 23.30.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.