bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 25 października 2023
  • wyświetleń: 9979

[FOTO] Nieostrożne otwieranie drzwi skończone sporymi szkodami

O tym, że warto spojrzeć w lusterko przed otwarciem drzwi, przekonała się dziś kierująca Hyundaiem. Zaparkowała swój samochód wzdłuż ul. Grunwaldzkiej w Bielsku-Białej i otworzyła drzwi, bez wcześniejszego upewnienia się, że jest to bezpieczne. Obeszło się bez rannych ale straty materialne są dość spore. Koszty naprawy pójdą w grube tysiące złotych.

Kolizja na ul. Grunwaldzkiej - 25.10.2023
Kolizja na ul. Grunwaldzkiej - 25.10.2023 · fot. nadesłane przez czytelniczkę


W momencie, gdy kierująca Hyundaiem otworzyła drzwi, ul. Grunwaldzką jechał Nissan. Kierująca tym pojazdem jechała dość blisko krawężnika i nie zdążyła odbić w lewo. Zahaczyła o otwarte drzwi Hyundaia, które zostały wyrwane z zawiasów. Wszystko wyglądało dość groźnie, ale na szczęście nikt nie został ranny. Na miejsce zostali wezwani policjanci, którzy sporządzili stosowną dokumentację.

Kobieta, która otworzyła drzwi obwiniała za zdarzenie kierującą Nissanem. Twierdziła, że ta jechała zbyt blisko krawężnika. Przepisy precyzują jaką minimalną odległość należy zachować podczas omijania pieszego lub wyprzedzania rowerzysty. Nie regulują jednak jaką odległość należy zachować omijając stojący pojazd. Przepisy jasno mówią, że trzeba zrobić to bezpiecznie, jednak nie ma podanej konkretnej odległości. Winę za spowodowanie kolizji ponosi osoba, która nieostrożnie otwierała drzwi.

Kolizja na ul. Grunwaldzkiej - 25.10.2023
Kolizja na ul. Grunwaldzkiej - 25.10.2023 · fot. nadesłane przez czytelniczkę

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.