bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 11 grudnia 2023
  • wyświetleń: 3913

[FOTO] Bystra: niebezpieczna sytuacja na ul. Szczyrkowskiej. Przewody spadły na auto

W poniedziałek, 11 grudnia po godzinie 6.00 na ul. Szczyrkowskiej w Bystrej doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Drzewo przewróciło się na jezdnię, łamiąc słup i niszcząc przewody energetyczne. Było o krok od tragedii. Na miejscu interweniowali strażacy i pogotowie energetyczne.

Niebezpieczna sytuacja na ul. Szczyrkowskiej w Bystej - 11.12.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika / bielskiedrogi.pl


- Po dojeździe zastępów miejsce zdarzenia zabezpieczono. Ustalono, że drzewo przewróciło się na jezdnie zrywając line energetyczną i światłowód. Na wiatrołom najechały dwa samochody (bus i samochód osobowy). Kierowcy pojazdów nie wymagali pomocy medycznej. Ruch został samoczynnie zblokowany ponieważ linie przesyłowe przebiegały w poprzek drogi. Po przyjeździe Pogotowia Energetycznego napięcie w sieci zostało odłączone. Pracownik energetyki odciął kabel przebiegający w poprzek jezdni i przepiął kabel światłowodu na prowizoryczny słup. W międzyczasie przystąpiono do pocięcia i usunięcia znajdującego się na jezdni drzewa - relacjonują swoje działania strażacy.

Tego typu sytuacja mogła skończyć się tragedią. Przewody energetyczne pod napięciem leżące na mokrej jezdni w ciemnościach, to śmiertelne zagrożenie dla pieszych i kierowców, którzy po zdarzeniu opuścili swoje pojazdy. Na szczęście w tym przypadku wszystko dobrze się skończyło. Nikt nie został raniony przez przewracające się drzewo czy słup. Nikt też szczęśliwie nie został porażony prądem.

sid / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.