bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 29 grudnia 2023
  • wyświetleń: 9362

[WIDEO, FOTO] Mimo "zimy" prace nie zwalniają tempa. Grudniowy raport z budowy drogi S-1

Zaglądamy na budowę drogi ekspresowej S-1 na trzech odcinkach - od węzła Suchy Potok do Dankowic, od Dankowic do węzła Oświęcim w Jedlinie, a także "obejścia Węgierskiej Górki". Prace, mimo chwilowego ataku zimy, nie zwalniają tempa.

Budowa drogi ekspresowej S-1 - węzeł Suchy Potok - Dankowice - 19.12.2023 · fot. GDDKiA


Zdjęcia z pierwszych dwóch wymienionych we wstępie odcinków GDDKiA wykonała 19 grudnia. Jaki jest postęp prac? Na odcinku od węzła Suchy Potok do Dankowic (galeria powyżej) zaawansowanie rzeczowe to 30%, z kolei na odcinku od Dankowic do węzła Oświęcim (galeria poniżej) - już 60,46%.

Budowa drogi ekspresowej S-1 - Dankowice - węzeł Oświęcim - 19.12.2023 · fot. GDDKiA


GDDKiA poinformowała, że podpisała z wykonawcami inwestycji aneksy, które przedłużają czas na ukończenie prac odpowiednio do sierpnia 2024 roku oraz do lipca 2024 roku. - Z uwagi na przedłużające się procedowanie uzyskania decyzji administracyjnych dla wszystkich czterech odcinków, wykonawcy złożyli roszczenia terminowe. To, czy czasy realizacji inwestycji zostaną wydłużone, będzie wiadomo dopiero po rozpatrzeniu ostatecznych roszczeń terminowych wykonawców i podpisaniu aneksów do umów - podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.Grudzień to także budowa drogi ekspresowej S-1 na brakującym odcinku do granicy Polski ze Słowacją, czyli tak zwanego "obejścia Węgierskiej Górki". Tam zaawansowanie rzeczowe wynosi 70,35%. Poniżej zdjęcia z budowy 15 grudnia. Wykonawca deklaruje zakończenie tej inwestycji na przełomie 2024 i 2025 roku.

Budowa "obejścia Węgierskiej Górki - 15.12.2023 · fot. GDDKiA

mp / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.