bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 9 stycznia 2024
  • wyświetleń: 1797

Czołówka i zderzenie boczne. Dwie groźnie wyglądające kolizje na czechowickich drogach

Do dwóch groźnie wyglądających kolizji doszło w niedzielę 7 stycznia na ulicach Czechowic-Dziedzic. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Interwencja służb ratunkowych na ulicy Kotulińskiego w Czechowicach-Dziedzicach  - 7.01.2024
Interwencja służb ratunkowych na ulicy Kotulińskiego w Czechowicach-Dziedzicach - 7.01.2024 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Około godziny 18.00 na ulicy hrabiego Kotulińskiego doszło do czołowego zderzenia dwóch osobówek. St. sierż. Sławomir Kocur, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej przekazał nam, że winnym okazał się 41-letni kierowca Fiata Pandy, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zderzył się z 38-latkiem kierującym Renault Thalią.

Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję, a sprawcę ukarano mandatem karnym. Jego uczestnicy byli trzeźwi. Co ciekawe, poszkodowany, czyli kierowca samochodu francuskiej marki, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W tym przypadku sprawa została skierowana do sądu.

Interwencja służb ratunkowych na ulicy Łukasiewicza w Czechowicach-Dziedzicach - 7.01.2024
Interwencja służb ratunkowych na ulicy Łukasiewicza w Czechowicach-Dziedzicach - 7.01.2024 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Kilka godzin wcześniej, około godziny 13.00, doszło do kolizji na skrzyżowaniu ulic Łukasiewicza i Dębowej. W tym przypadku 45-letni kierowca Peugeota nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Volkswagenem, czym doprowadził do zderzenia bocznego.

To zdarzenie również zakwalifikowano jako kolizję, a sprawca został ukarany mandatem karnym. Jego uczestnicy byli trzeźwi.

mp / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.