bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 20 stycznia 2024
  • wyświetleń: 1435

Przewoził nielegalnie 31 Syryjczyków w busie. Będzie deportowany do Niemiec

Pod koniec września ubiegłego roku na granicy Czechowic-Dziedzic i Goczałkowic-Zdroju zatrzymano auto dostawcze, którym nielegalnie przewożonych było 31 imigrantów z Syrii. Jak informuje Straż Graniczna, kierowca pojazdu, 18-letni Syryjczyk będzie deportowany do Niemiec.

Finał pościgu na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach - 27.09.2023
Finał pościgu na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach - 27.09.2023. Zatrzymano busa, którym przewożono 31 Syryjczyków · fot. nadesłane przez czytelników


O sprawie pisaliśmy na naszych łamach: Nocny pościg za busem z nielegalnymi imigrantami. W części ładunkowej 31 Syryjczyków!

Młody kierowca auta dostawczego, który przewoził swoich rodaków nielegalnie przez terytorium naszego kraju (pościg za nim trwał od granicy ze Słowacją), przebywa obecnie w Areszcie Śledczym w Bielsku-Białej. Jak wykazała kontrola legalności pobytu, przeprowadzona przez bielską Straż Graniczną, miał on tytuł pobytowy na terenie Niemiec, a w Polsce przebywał niezgodnie z prawem. Dlatego też wszczęto postępowanie, w wyniku którego zostanie on przekazany do kraju zachodnich sąsiadów.

kr, sid / bielskiedrogi.pl

źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.