Informacje
- 27 lutego 2024
- wyświetleń: 23385
Prokuratura zdradza szczegóły w sprawie wypadku na ul. Partyzantów. Audi wbiło się w ścianę PUP
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło tuż przed północą w poniedziałek, 10 października 2022 roku przy ulicy Partyzantów w Bielsku-Białej. Osobowe Audi, jadące od strony Szczyrku, wbiło się w budynek Powiatowego Urzędu Pracy. Kierowca samochodu, 39-latek, zginął na miejscu. Ten wypadek wywołał duże poruszenie wśród lokalnej społeczności. Wokół zdarzenia było wiele niewiadomych.
Tragiczne zderzenie Audi ze ścianą budynku poprzedzone było pożarem na parkingu u zbiegu Lwowskiej i Krakowskiej. Od samego początku nieoficjalnie była mowa, że mężczyzna, który zginął w wypadku, może mieć związek z pożarem samochodów, do którego doszło na parkingu przy skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Krakowskiej. Zgłoszenie o pożarze dotarło do straży pożarnej o godzinie 23.49, a trzy minuty później do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku przy ul. Partyzantów. - Wątek pożaru samochodów przy ulicy Lwowskiej również był badany w tym samym postępowaniu. Ustalono, że zniszczone pojazdy należały do tej osoby, która zginęła w wyniku zderzenia z budynkiem przy ulicy Partyzantów. Na podstawie przeprowadzonych czynności ustalono, że sprawcą podpalenia był ten sam mężczyzna, który zginął w wypadku - przekazała nam prokurator Agnieszka Michulec.
Co było przyczyną wypadku?
W sieci pojawiło się wiele teorii dotyczących przebiegu zdarzenia. Dość wiarygodnie brzmiąca plotka mówiąca o tym, że kierowca Audi ścigał podpalacza i wyniku nadmiernej prędkości utracił panowanie nad pojazdem, czego skutkiem było zderzenie ze ścianą. Dziś wiemy, że było inaczej. Śledczy ustalili, że kierujący samochodem marki Audi przed uderzeniem w ścianę budynku nie stracił panowania nad pojazdem, jednak również nie hamował. Z tego powodu przyjęto, że wjechanie w budynek było wynikiem celowego działania kierowcy.
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?
Pomocy przez 7 dni w tygodniu udziela także Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej:
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
- Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
- Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
- pokonackryzys.pl
- W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.
Pomocy przez 7 dni w tygodniu udziela także Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej:
- tel. 33 814 62 21
- tel. 33 19288
- Niebieska Linia: 33 811 99 00.
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.