bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 27 marca 2024
  • wyświetleń: 2020

Kęty: rowerzysta potrącony przez samochód. Rusza sezon, więc warto pamiętać o jednośladach!

We wtorek, 26 marca około godziny 15.20 w Kętach na ul. Jana III Sobieskiego doszło do groźnego wypadku drogowego. Przejeżdżający samochód zahaczył podczas wyprzedzania o rowerzystę, który upadł na jezdnię i doznał obrażeń ciała.

Wypadek w Kętach na ul. Jana III Sobieskiego - 26.03.2024 · fot. KPP Oświęcim


W trakcie czynności policjanci wstępnie ustalili, że 57-letnia mieszkanka Kęt, kierując samochodem marki Volkswagen potrąciła lusterkiem jadącego w tym samym kierunku na rowerzystę, 68-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, W wyniku potrącenia mężczyzna upadł na drogę doznając urazów klatki piersiowej oraz ogólnych potłuczeń ciała. Pod opieką ratowników medycznych został przewieziony na leczenie do szpitala.

W trakcie prowadzonego postępowania zostaną ustalone dokładne okoliczności zdarzenia, które zakwalifikowano jako wypadek drogowy.

Apelujemy do kierowców, aby zmniejszyli prędkość, a także, aby zachowali szczególną ostrożność i uwagę podczas wykonywania manewrów, gdy na drodze znajdują się niechronieni uczestnicy ruchu drogowego czyli:piesi, rowerzyści lub motocykliści.

asp. sztab. Małgorzata JureckaOficer Prasowy KPP Oświęcim

sid / bielskiedrogi.pl

źródło: KPP Oświęcim

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.