bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 9 maja 2024
  • wyświetleń: 868

Radny walczy o kolejne miejsca parkingowe

Ledwo złożył przysięgę radnego nowej kadencji pracy samorządu, a już złożył pierwsze pierwsze interpelacje na biurka władz miasta. Radny Maksymilian Pryga tym razem podjął walkę o kolejne miejsca parkingowe na osiedlu Złote Łany.

parkingi
fot. bielsko.info


Do władz Bielska-Białej trafiła prośba w sprawie wytypowania gruntów miejskich, które można zagospodarować pod nowe miejsca parkingowe na terenie osiedla Złote Łany.

- W pełni popieram oraz rekomenduje lokalizacje jakie przygotowała miejscowa spółdzielnia mieszkaniowa. Zarówno tereny położone w rejonie budynków Akademii Umiejętności 42-46, tereny przy ulicy Prusa 13, a także działki w rejonie budynków Lenartowicza 29, 33, 35 oraz 37 mogą z powodzeniem zostać przeznaczone pod miejsca postojowe i parkingowe. Jestem przekonany, że oczekiwania całej społeczności lokalnej skupionej wokół osiedla Złote Łany idą w kierunku zaadaptowania jak największej ilości miejsc parkingowych - napisał Maksymilian Pryga.

Radny dodaje też, że miejsca parkingowe można by było zlokalizować także na gruntach przy ulicy Kasprowicza i Łagodnej (obok Szkoły Podstawowej nr 33), gdzie spółdzielnia mieszkaniowa wykonała już nowoczesny parking na gruntach pozostający w jej zarządzie.

Na tym jednak nie koniec.

- Osobnym tematem, o który będę zabiegał w nowej kadencji rady miejskiej, będzie wykonanie
bezpiecznych miejsc postojowych wzdłuż ulicy Złotych Kłosów na wysokości kościoła parafialnego na Złotych Łanach. Dlatego dziękując za pierwszy, ważny krok związany z przeprowadzeniem konstruktywnej analizy zmierzającej do wytypowania lokalizacji, które można zagospodarować pod miejsca postojowe dedykowane mieszkańcom osiedla Złote Łany proszę o podjęcie stosownych decyzji kierunkowych. Deficyt miejsc postojowych (parkingowych) na terenie osiedla jest poruszany od wielu lat. Ufam, że wspólnie i w porozumieniu będziemy dążyć do stopniowego rozwiązywania opisanego problemu, jeżeli tylko zajdą ku temu uzasadnione podstawy prawne, logistyczne oraz organizacyjne
- stwierdził radny.

Władze miasta nie odniosły się jeszcze do jego pisma.

raz / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.