bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 8 czerwca 2024
  • wyświetleń: 767

Póki co są zarośnięte, ale mają być znów bezpieczne...

Wracamy do tematu skarg mieszkańców na stan przejść dla pieszych. Wiele z nich jest zarośniętych. Nie sprzyja to poczuciu bezpieczeństwa.

Sucharskiego
fot. Karol Markowski


W sprawie konieczności przeprowadzenia przeglądu wszystkich przejść dla pieszych na terenie miasta, funkcjonujących w systemie "Agatka" zaapelował radny Karol Markowski.

- Z przekazanych mi przez mieszkańców informacji wynika, że wiele spośród takich przejść nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Spowodowane jest to wysoką zielenią zasłaniającą znaki drogowe. Przykładem może być przejście dla pieszych na ulicy Sucharskiego przy Szkole Podstawowej nr 28 w Hałcnowie - podkreślił przedstawiciel bielszczan.

W odpowiedzi Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej zapewnił, że "oznakowanie dróg, w tym przejść dla pieszych jest sprawdzane regularnie w ramach przeglądów oznakowania wykonywanych przez Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego, a także podczas czynności służbowych przeprowadzonych przez Wydział Ruchu Drogowego KMP w Bielsku-Białej i Miejski Zarząd Dróg".

- Zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim nacisk jest kładziony na przysłanianie znaków przez zieleń. Oznakowanie przejścia dla pieszych wskazanego przez pana radnego zostanie poprawione w ramach bieżącego utrzymania oznakowania - podkreślił wiceprezydent.

raz / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.