bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 16 czerwca 2024
  • wyświetleń: 1724

[FOTO] Piknik na pl. Ratuszowym. Strażacy obchodzą jubileusz

Sobota w centrum Bielska-Białej upłynęła pod znakiem Straży Pożarnej. Mija właśnie 160 lat od działalności tej formacji na ternie miasta. To ważny jubileusz i okazja by przypomnieć sobie, że bez względu okoliczności, strażacy stoją na straży bezpieczeństwa mieszkańców.

Huczne obchody 160-lecia straży pożarnej w Bielsku-Białej - 15.06.2024 · fot. st. asp. Mariusz Zelek / PSP Bielsko-Biała


Dziś Straż Pożarna to nie tylko gaszenie pożarów. Do najczęstszych działań poza tymi oczywistymi jakimi jest gaszenie pożarów, należy m.in. zwalczanie zagrożeń chemicznych, ratowanie ludzi z wszelkiej maści opresji czy pomoc medyczna w trudnych sytuacjach. Strażacy całą dobę od 160 lat są tam, skąd inni w popłochu uciekają. To nie jest praca. To misja.

Wczoraj na pl. Ratuszowym odbyły się pokazy strażackie z okazji jubileuszu. Można było zobaczyć jak za pomocą specjalistycznego sprzętu wykonuje się dostęp do poszkodowanego w zmiażdżonym samochodzie. Gaszenie pożaru, zawody sprawnościowe dla najmłodszych i strefa gastronomiczna to tylko część atrakcji. O dobrą oprawę muzyczną zadbał lokalny zespół Pociąg Rock'n'Roll. Pogoda dopisała, frekwencja również.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.