bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 17 czerwca 2024
  • wyświetleń: 4977

[FOTO] Groźne zdarzenie na ul. Lipowskiej. Dziecko uległo wypadkowi, gdy jechało na rowerze

W poniedziałek 17 czerwca o godzinie 13.40 wszystkie służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, zadysponowano na ulicę Lipowską w Czechowicach-Dziedzicach. W rejonie Szkoły Podstawowej nr 3 doszło do zdarzenia z udziałem 13-latka, który uległ wypadkowi, gdy jechał na rowerze.

Interwencja służb ratunkowych przy ul. Lipowskiej w Czechowicach-Dziedzicach - 17.06.2024 · fot. OSP Lipowiec


Strażacy z OSP Lipowiec, którzy interweniowali przy zdarzeniu, poinformowali, że 13-latek miał poważne obrażenia nogi. Do wypadku zadysponowany został również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który po rozpoznaniu został zawrócony do bazy.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przekazał nam, że "13-latek podczas manewru na chodniku w nieustalony sposób upadł". Z raną szarpaną uda został zabrany do szpitala, gdzie pozostał na obserwację.

- Podziękowania i zarazem brawa należą się strażnikowi miejskiemu, który najechał na to zdarzenie i za pomocą paska ze spodni zatamował intensywny wypływ krwi. Następnie czekając na dojazd pogotowia oraz zamiejscowego posterunku PSP, druhowie opatrzyli ranę - dodali strażacy z ulicy Zamkowej.

Już po publikacji artykułu z naszą redakcją skontaktowali się świadkowie zdarzenia, którzy zwrócili także uwagę na wzorową postawę kobiety, która zauważyła sytuację. Według ich relacji zatrzymała samochód, jako pierwsza była na miejscu i rozpoczęła udzielanie pierwszej pomocy. Ponadto była zaangażowana w udzielenie pomocy dziecku i jego ojcu już po przyjeździe służb ratunkowych. - Zrobiła naprawdę sporo jak na "zwykłego przechodnia" - podkreślają nasi czytelnicy.

Loading...

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.