bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 1 lipca 2024
  • wyświetleń: 601

Rusza przebudowa fragmentu ul. Sikorskiego w Zabrzegu. Koszt inwestycji to 6 500 000 zł

Od 1 lipca natraficie na zmiany w ruchu drogowym w Zabrzegu. Rusza nowa inwestycja - rozbudowa i przebudowa drogi powiatowej ul. Sikorskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Waryńskiego do skrzyżowania z ul. Zabrzeską - etap 1. Koszt przedsięwzięcia to prawie 6,5 mln zł.

Rusza przebudowa fragmentu ul. Sikorskiego w Zabrzegu. Koszt inwestycji to 4 300 000 zł
Rusza przebudowa fragmentu ul. Sikorskiego w Zabrzegu. Koszt inwestycji to 6 500 000 zł · fot. Powiat bielski


Droga będzie przejezdna, ale od przyszłego tygodnia zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na fragmencie od wiaduktu kolejowego na linii E65 do skrzyżowania z ul. Zabrzeską. Zakres robót to przebudowa jezdni, chodników i zjazdów, a także budowa chodnika i zatoki autobusowej oraz przebudowa skrzyżowań z innymi drogami.

Do tego kwestie odwodnienia, kanalizacji sanitarnej, wszelkich sieci oraz oświetlenia ulicznego. Inwestycja, na którą powiat bielski pozyskał fundusze z budżetu państwa (niespełna 50% kosztów) potrwa do końca 2024 roku. Pieniądze na wkład własny pochodzą z budżetów: powiatu i czechowickiej gminy.

Kończą się inne duże inwestycje na drogach powiatu bielskiego: budowa nowego mostu w Porąbce oraz modernizacja ul. Oświęcimskiej w Dankowicach.

Z mniejszych przedsięwzięć, ale nie mniej istotnych dla samych mieszkańców to m.in. zakończony remont ul. Kościelnej w Bestwinie.

- To odcinek o długości 700 m, o który pytali mnie mieszkańcy czy to aby nie przedwyborcze obietnice... A to jeszcze na wniosek poprzedniego wójta Artura Beniowskiego, z którym porozumieliśmy się i wspólnie sfinansowaliśmy z budżetów: powiatu i gminy prawie milion złotych - mówi starosta Płonka.

W Ligocie przy ul. Ligockiej wybudowano chodnik, na który środki pozyskał powiat bielski z rządowego funduszu mającego na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.