bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 19 lipca 2017
  • wyświetleń: 3345

Czołówka ciężarówki z osobówką w Kończycach Wielkich

Wczoraj około godziny 20:50 na ul. Katowickiej w Kończycach Wielkich, doszło do bardzo groźnego zdarzenia drogowego. Jak poinformował nasz portal podkom. Rafał Domagała z cieszyńskiej policji - 34-letni kierowca Volkswagena Golfa w wyniku nieprawidłowego wymijania, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z ciężarowym Volvo, kierowanym przez 46-letniego mężczyznę.

Kierowca Volvo widząc jadący na niego pojazd osobowy w ostatnim momencie podjął decyzję o ucieczce zestawem do rowu. Prawdopodobnie ten manewr uratował kierowcy Volkswagena życie. Jak powiedział nam jeden ze strażaków będący na miejscu zdarzenia – gdyby do uderzenia doszło centralnie, to prawdopodobnie mielibyśmy do czynienia z wypadkiem śmiertelnym.

Po badaniach szpitalnych okazało się, że kierujący Volkswagenem nie odniósł poważnych obrażeń i został wypisany do domu. Okazało się również, że zjechał on na przeciwległy pas ruchu, ponieważ zmieniał ustawienia w radiu samochodowym i na moment się zagapił. Policjanci z drogówki ukarali go mandatem karnym. Droga została odblokowana dopiero dwadzieścia minut po północy. Na czas działań służb i pomocy drogowej, policjanci wytyczyli objazdy dla samochodów osobowych przez Haźlach. Kierowcy samochodów ciężarowych musieli poczekać, aż droga zostanie odblokowana.

Czołówka ciężarówki z osobówką w Kończycach Wielkich · fot. Mateusz

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.