bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 6 grudnia 2017
  • wyświetleń: 2334

Jest przetarg na budowę ulicy Nowohałcnowskiej!

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na budowę ulicy, która połączy węzeł Rosta drogi ekspresowej S1 z ulicą Hałcnowską. Dzięki ulicy "Nowohałcnowskiej" szybkie połączenie z północno-wschodnią obwodnicą miasta zyskają mieszkańcy Komorowic Krakowskich i Hałcnowa.

Budowa ulicy zbiorczej o roboczej nazwie KDZ-1 będzie jedną z największych w ostatnich latach inwestycji drogowych w północnej części Bielska-Białej. W ramach zadania powstanie nowa, 500-metrowa droga o szerokości 7 metrów.

Jej bieg rozpoczynać się będzie na wysokości ronda, które znajduje się w ciągu węzła Rosta, a zakończy się na nowym rondzie, które powstanie u zbiegu nowej ulicy z ulicą Hałcnowską na wysokości numeru 139.

Przebieg ulicy Nowohałcnowskiej zaprojektowano wzdłuż potoku Kromparek. W dużej mierze ślad nowej drogi poprowadzony został przez nieużytki. Jak wynika z projektu zagospodarowania terenu, ulica Nowohałcnowska zostanie połączona z ulicą Braterską, która zostanie rozbudowana. W ramach inwestycji zostanie przebudowany również fragment ulicy Hałcnowskiej i Bocznej.

Pierwsze prace maja ruszyć już w marcu 2018 roku, a cała inwestycja ma być gotowa w marcu 2021 roku. W projekcie budżetu na 2018 rok na budowę drogi zapisano 6 mln złotych. W następnych latach miasto na budowę drogi ma przeznaczyć: 12 mln zł - 2019 rok, 6 mln zł - 2020 rok.

Jest przetarg na budowę ulicy Nowohałcnowskiej
fot. bielsko.info


Jest przetarg na budowę ulicy Nowohałcnowskiej
fot. bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.