bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 18 maja 2018
  • wyświetleń: 1046

[ZDJĘCIA] Uroczystości z okazji Dnia Strażaka w Bielsku-Białej

17 maja 2018 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Wręczono odznaczenia, awanse, wyróżnienia oraz poświęcono nowe samochody. Nie zabrakło także życzeń i gratulacji.Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Chrystusa Króla na Leszczynach. Po mszy św. uczestnicy udali się do Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej, gdzie odbyły się główne obchody z okazji Dnia Strażaka. Obchody rozpoczęły się od uczczenia minutą ciszy śmierci górników, w związku z wypadkiem, do jakiego doszło 5 maja w jastrzębskiej kopalni "Zofiówka". Następnie gości przywitał bryg. Zbigniew Mizera – Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej.

W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia dla strażaków PSP i OSP.W dalszej części uroczystości nastąpiło poświęcenie nowych samochodów, które trafią na podział bojowy do jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 – ciężki samochód ratownictwa technicznego zakupiony w ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I” z funduszy europejskich oraz z budżetu państwa oraz lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczego Toyota Hilux zakupiony ze środków finansowych miasta Bielsko-Biała.

Podczas uroczystości odczytano list Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Joachima Brudzińskiego z okazji Dnia Strażaka. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Po zakończeniu części oficjalnej Komendant Miejski PSP bryg. Zbigniew Mizera podziękował wszystkim za liczne przybycie oraz złożył gratulacje odznaczonym strażakom, a także zaprosił wszystkich na tradycyjną "strażacką" grochówkę.

Uroczystości z okazji Dnia Strażaka w Bielsku-Białej · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.