bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 27 czerwca 2018
  • wyświetleń: 10776

[ZDJĘCIA] Ukryty sprzęt szpiegowski przy DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach. O co chodzi?

To nie obcy wywiad, ani nowy zminiaturyzowany sprzęt czechowickich strażników miejskich. To również nie ukryty w krzakach policjant czatujący na przejeżdżających kierowców i wyłapujący ich wykroczenia. Takie właśnie sygnały docierały do nas od rana. Otóż przy trasie DK-1 nieopodal skrzyżowania z ulicą Mazańcowicką w Czechowicach-Dziedzicach stoi Fiat Seicento, a wokół niego rozłożona jest nietypowa aparatura. O co chodzi?

Starszy pan pilnujący sprzętu uchylił nam rąbka tajemnicy. Kamera służy do rejestracji ruchu pojazdów. Materiał filmowy jest później analizowany przez specjalny program komputerowy, który zlicza przejeżdżające samochody i określa ich typ (motocykle, osobowe, dostawcze, ciężarowe). Są również mikrofony, które mierzą natężenie hałasu w okolicy. Zebrane dane mają posłużyć do obliczenia dokładnego natężenia ruchu, oraz jego wpływu na mieszkańców. Opracowane informacje mają posłużyć jako argument przy budowie ekranów dźwiękoszczelnych wzdłuż czechowickiego odcinka krajowej jedynki. Mieszkańcy domów położonych blisko tej ruchliwej arterii wnioskowali o ich budowę.

Niebieskiego Fiata Seicento lub inne pojazdy z podobną aparaturą, będzie można spotkać przez najbliższy czas w różnych miejscach Czechowic-Dziedzic.

Ukryty sprzęt szpiegowski przy DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.