bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 5 lipca 2018
  • wyświetleń: 13816

[ZDJĘCIA] Potężna kraksa węgierskiej ciężarówki na S-52

Do zdarzenia doszło w czwartek, 5 lipca około godziny 10:00 na S-52 pomiędzy Cieszynem a Skoczowem w rejonie miejscowości Gumna.

26-letni kierowca samochodu ciężarowego marki Scania wraz z naczepą, jechał trasą S-52 w stronę czeskiej granicy. W pewnym momencie na przedniej osi ciągnika doszło do wystrzału opony. W wyniku tego kierowca utracił panowanie nad zestawem, przebił bariery energochłonne oddzielające pasy ruchu. Samochód ciężarowy z dużą siłą uderzył w bariery i ekrany dźwiękochłonne po przeciwnej stronie ruch. Doszło do dużego wycieku płynów eksploatacyjnych. Droga prowadząca z Cieszyna do Bielska-Białej została zablokowana.

W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowało pięć zastępów straży pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego i dwa patrole cieszyńskiej drogówki. Świadkowie i strażacy pomogli wydostać się kierowcy i 51-letniemu pasażerowi z roztrzaskanej kabiny. W tym przypadku szczęściu pomogły pasy bezpieczeństwa, które mężczyźni mieli zapięte. Obaj wprawdzie odnieśli obrażenia ciała, ale ich życiu nic nie zagraża. Były to otarcia naskórka i ogólne potłuczenia. Obaj byli przytomni i o własnych siłach dotarli do ambulansów.

Węgrzy transportowali podzespoły do produkcji silników samochodowych. Cenny ładunek warty kilkaset tysięcy złotych, nadaje się do utylizacji. Procedury w branży produkcyjnej wykluczają możliwość użycia części, które były narażone na silny wstrząs.

Około godziny 12:30 na miejsce zdarzenia dotarła ekipa pomocy drogowej. Zadaniem pracowników będzie teraz jak najszybsze wyprostowanie zestawu i udrożnienie lewego pasa ruchu. Następnie zestaw zostanie odholowany na parking. Do czasu otwarcia drogi policjanci zorganizowali objazd tzw. "starą drogą" przez miejscowości Gumna i Ogrodzona. Lewy pas powinien zostać otwarty przed godziną 15:00, a pozostałe utrudnienia mogą potrwać do wieczora.

Potężna kraksa węgierskiej ciężarówki na S-52 · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.