bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 5 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 14800

[FOTO] Groźny wypadek w Zasolu. Sześć osób w szpitalu

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 5 sierpnia około godziny 15:40 w Zasolu (pow. oświęcimski) na skrzyżowaniu ulic Łęckiej i Kostka Jagiełły. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Sześć osób trafiło do szpitala. Wśród poszkodowanych jest dziecko.

Z ustaleń portalu Bielskie Drogi wynika, że do zdarzenia doprowadziła kierująca Mazdą 3 na częstochowskich numerach rejestracyjnych. Kobieta jadąc ulica Kostka Jagiełły od strony Wilamowic i Bielska-Białej, nie zastosowała się do znaku B-20 STOP i z pełną prędkością wjechała na skrzyżowanie, gdzie nie działała sygnalizacja świetlna. W tym samym czasie główną ulicą Łęcką w stronę Jawiszowic poruszał się kierowca BMW X3 na rybnickich numerach rejestracyjnych. Na środku skrzyżowania doszło do zderzenia. Siła uderzenia była bardzo duża. Mazda obróciła się o 180 stopni, a BMW uderzyło w słup średniego napięcia i zawisło nad drogą.

W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały liczne służby ratunkowe: Trzy patrole policji, pięć zastępów straży pożarnej, cztery załogi ratownictwa medycznego i pogotowie energetyczne. W wyniku zderzenia sześć osób odniosło obrażenia ciała (kobieta i mężczyzna z Mazdy, trzy osoby dorosłe i 3-letnie dziecko z BMW). Policjanci z oświęcimskiej drogówki sporządzili dokumentację wypadku drogowego. Skrzyżowanie przez ponad dwie godziny było zablokowane.

Chwilę przed godziną 19:00, asp. sztab. Małgorzata Jurecka z KPP w Oświęcimiu poinformowała nas, że obrażenia uczestników nie są groźne dla ich życia. Trwają badania szpitalne.

Groźny wypadek w Zasolu · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.