bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 28 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 18594

[FOTO] Nieodpowiedzialny ojciec zabrał 6-latka na przejażdżkę rowerową po S-52 w Bielsku-Białej

Ta niecodzienna sytuacja miała miejsce we wtorek, 28 sierpnia około godziny 11:00 na trasie S-52 w granicach administracyjnych miasta Bielska-Białej (węzeł drogowy "Francuska"). Portal Bielskie Drogi został poinformowany o niebezpieczeństwie przez czytelnika Marcina. Ze względu na realne zagrożenie zdrowia i życia, natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia powiadomiliśmy bielską policje.

Mężczyzna wraz z 6-letnim dzieckiem zjechał na teren centrum handlowego przy al. Bohaterów Monte Cassino, gdzie obaj udali się na plac zabaw. Tam namierzył ich autor zdjęcia i dziennikarz naszego portalu, który niezwłocznie udał się na miejsce. Podczas próby rozmowy, mężczyzna uciekł wraz z dzieckiem w zarośla. Wspólnie ze świadkiem uznaliśmy, że nie mamy podstaw do obywatelskiego zatrzymania. Przekazaliśmy funkcjonariuszom informacje dotyczące kierunku oddalenia się rowerzystów. Przez kilkanaście minut policjanci patrolowali okoliczne drogi i finalnie rowerzystów udało się zatrzymać w rejonie ulicy Nad Potokiem.

Zatrzymany początkowo nie przyznawał się do tego, że to on jest widoczny na zdjęciu. Twierdził, że nie jechał wraz z dzieckiem drogą ekspresową. Dopiero obecność świadka i informacja o dodatkowych zdjęciach, odświeżyły mu pamięć i przyznał się do wszystkiego. Swoje zachowanie tłumaczył nieznajomością topografii regionu, a później chęcią skrócenia drogi. Nie skończyło się mandatem za wykroczenie w ruchu drogowym. Sprawa jest o wiele poważniejsza. Policjanci sporządzili odpowiednią dokumentację, która zostanie skierowana do dalszego rozpatrzenia. Całkiem możliwe, że finał tej przejażdżki będzie miał miejsce przed obliczem sądu.

Nieodpowiedzialny ojciec zabrał 6-latka na przejażdżkę rowerową po S-52 w Bielsku-Białej · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.