bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 16 września 2018
  • wyświetleń: 14215

[FOTO] Pożar samochodu na S-52. Z pomocą ruszyli kierowcy. Zużyto ponad 20 gaśnic

Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 września około godziny 18:30 na trasie S-52 w Pogórzu (pow. cieszyński). Na jezdni w stronę Bielska-Białej zapalił się samochód osobowy marki Audi A4. Interweniowała straż pożarna i patrol cieszyńskiej drogówki.

Z relacji kierującego wynika, że już kilka dni wcześniej silnik samochodu nie pracował w sposób prawidłowy. Audi było u mechanika, który najprawdopodobniej nie usunął poprawnie usterki i w trakcie jazdy silnik ponownie zaczął pracować "dziwnie". W pewnym momencie spod maski samochodu zaczął wydobywać się dym. Gdy kierowca zjechał na pas awaryjny pojawiły się płomienie.

Z pomocą ruszyli inni kierowcy, którzy jeszcze przez przyjazdem straży pożarnej zużyli ponad 20 gaśnic samochodowych. Pożaru nie udało się opanować, ale został częściowo stłumiony. Dzięki temu udało się uniknąć całkowitego spalenia pojazdu. Audi zostało ugaszone przez strażaków.

W czasie czynności służb ratunkowych trasa S-52 była zablokowana w stronę Bielska-Białej przez około kwadrans. Dojeżdżające na miejsce interwencji wozy strażackie, poruszały się utworzonym wcześniej tzw. korytarzem ratunkowym i tu należy się pochwała dla kierowców za jego wzorowe utworzenie. Niestety tą samą drogą kilkanaście osób postanowiło wrócić pod prąd. Jeden z kierowców stojących w korku za pomocą rejestratora samochodowego utrwalił wszystkie pojazdy popełniające te wykroczenia. Jak zapewnia Pan Artur - tablice i twarze są doskonale widoczne, a materiał zostanie w poniedziałek przekazany do KPP w Cieszynie.

Pożar samochodu na S-52 · fot. "Borsuk"

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.