bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 25 listopada 2018
  • wyświetleń: 7711

[FOTO] Nowe radiowozy z Bielska-Białej trafią do policjantów na Śląsku

Śląscy policjanci mogą pochwalić się nowymi samochodami. Najwięcej emocji budzą pojazdy marki KIA Stinger. Wypasione samochody dostarczyła min. bielska spółka Korczyk. W sumie Śląska policja otrzymała 65 nowoczesnych radiowozów. Są to samochody oznakowane, jak i nieoznakowane.

Wśród nowych nabytków znajdują się auta marki Kia Stinger, które pierwszy raz zasilą flotę polskiej Policji. Nowoczesne pojazdy zostały zakupione w związku z potrzebami zabezpieczenia szczytu klimatycznego COP24. Po wydarzeniu odnowią zaplecze transportowe w katowickiej komendzie wojewódzkiej i zostaną rozlokowane w poszczególnych jednostkach na całym Śląsku. Na chwilę obecną nie wiadomo czy jakiś nowy nieoznakowany radiowóz trafi do Bielska-Białej.

Pierwsze egzemplarze nowych aut mieli okazję osobiście przetestować: Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, jego Zastępca nadinsp. Andrzej Szymczyk oraz szef śląskich policjantów nadinsp. Krzysztof Justyński.

Flotę stanowi 12 radiowozów Volkswagen T6 w wersji patrolowej z nowym typem oznakowania oraz 5 nieoznakowanych aut marki Kia Sportage, 8 Kia Stinger, 10 Hyundai i20, 5 Mercedes Vito, 25 Opel Astra 5.

Do tej pory policjanci odebrali 8 pojazdów. Kolejne będą sukcesywnie dostarczane w najbliższych dniach.

Nowe radiowozy z Bielska-Białej trafią do policjantów na Śląsku · fot. KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.