bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 1 czerwca 2020
  • 4 czerwca 2020
  • wyświetleń: 111136

[FOTO] Dramat podczas treningu na szosie. Dwie młode kobiety walczą o życie!

W poniedziałek, 1 czerwca około godziny 16:30 na ul. Żywieckiej w Wilkowicach doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego, w którym ucierpiały dwie młode kobiety. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe, w tym także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 4).Autor filmu: nadesłane przez czytelników

Z bardzo wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 57-letnia kierująca Oplem Astrą, zjechała z niewiadomych przyczyn na przeciwległy pas ruchu, a następnie jadąc częściowo po chodniku potrąciła dwie rowerzystki, które prawidłowo poruszały się ulicą Żywiecką w stronę Bielska-Białej.

Poszkodowane odniosły ciężkie i widoczne obrażenia ciała. Obie były reanimowane przez strażaków i ratowników medycznych. 25-latka trafiła śmigłowcem LPR do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. 30-latka drogą naziemną została przewieziona do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Trwa walka o życie poszkodowanych. Ich stan jest krytyczny.

Na miejscu pracowali specjaliści z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, którzy zgromadzili niezbędne dowody. Pojazdy biorące udział w wypadku zostały zabezpieczone do dalszych czynności procesowych. Droga była zablokowana przez około trzy godziny.

Poszukiwani są świadkowie tego zderzenia, a zwłaszcza kierowca białego samochodu dostawczego typu Citroen Berlingo / Peugeot Partner, który jechał bezpośrednio przed Oplem Astrą. Kontakt pod numerem alarmowym 112 lub bezpośrednio z dyżurnym KMP w Bielsku-Białej pod nr 338121255.

Aktualizacja 4.06.2020 - W dniu dzisiejszym na spontanicznie zorganizowanej zbiórce krwi przy ul. Warszawskiej 154, pojawiło się kilkadziesiąt osób. W ciągu kilku godzin udało się zebrać około 20 litrów drogocennego płynu. Akcja rozeszła się na cały kraj i krwiodawcy uzupełnili zapasy w bankach krwi. Dzięki temu będzie można pomóc wielu poszkodowanym w wypadkach, a także innym pacjentom z różnymi dolegliwościami. Krótki filmik z dzisiejszej akcji znajdziecie tutaj.

Dramat podczas treningu na szosie · fot. Bielskie Drogi


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.