bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 28 czerwca 2020
  • 2 lipca 2020
  • wyświetleń: 72659

[FOTO, WIDEO] DK-86 w Katowicach nieprzejezdna. Poważne utrudnienia!

Uwaga kierowcy! - Droga krajowa nr 86 w Katowicach jest nieprzejezdna w obydwu kierunkach. Policja zorganizowała objazdy. Nie wiadomo jak szybko uda się otworzyć drogę, gdyż sytuacja jest poważna. Nieoficjalnie mówi się, że utrudnienia potrwają przynajmniej trzy miesiące!Autor filmu: SkyVision Tomasz Smogulski

W następstwie piątkowych, ulewnych deszczów, doszło do osunięcia się ziemi przy wiadukcie na wysokości Giszowca. Na tym wiadukcie odbywał się tymczasowo obustronny ruch, gdyż obok trwają prace związane z budową węzła dróg nr 86 i 81.

Trasa DK-86 czyli ul. Pszczyńska w Katowicach, będzie zamknięta przynajmniej siedem dni. Taką informację przekazał Urząd Miasta Katowice. Ten czas zostanie wykorzystany do oceny stanu technicznego wiaduktu. Dopiero po dogłębnej analizie zostaną podjęte dalsze decyzje. Nie ma się jednak co łudzić, że po siedmiu dniach droga zostanie otwarta. Nieoficjalnie mówi się, że utrudnienia potrwają przynajmniej trzy miesiące.

Policja zorganizowała objazdy. Kierowcy udający sięw kierunku Katowic, są kierowani w Tychach na drogę S-1, natomiast kierowcy jadący od strony Katowic - na autostradę A-4 w stronę Krakowa i dalej S-1 na Tychy. To około trzydzieści pięć kilometrów objazdu.

Niestety, ale węzeł Brzęczkowice, gdzie S-1 łączy się z A-4, jest aktualnie w remoncie i mocno się korkował, nawet bez zwiększonego ruchu związanego ze zorganizowanym objazdem. Trzeba przygotować się na bardzo duże opóźnienia.

Na czas utrudnień, które nie wiadomo jak długo potrwają, Koleje Śląskie przygotowały nowy rozkład na trasie Katowice - Tychy i Tychy - Sosnowiec, tak żeby kierowcy mogli przesiąść się do pociągów.

Zarząd Transportu Metropolitalnego na swojej stronie internetowej informuje o zmianie rozkładu jazdy autobusów.

[FOTO, WIDEO] DK-86 w Katowicach nieprzejezdna · fot. SkyVision Tomasz Smogulski


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.