bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 13 lipca 2020
  • wyświetleń: 25619

[WIDEO] "Święta krowa na przejściu" i zderzenie w oku kamery

Zarejestrowana sytuacja miała miejsce w piątek, 10 lipca około godziny 16:50 w Bielsku-Białej na ul. Wyzwolenia. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: Renault i Jeep. Nikomu nic się nie stało i kwestia winy jest bezsporna - zawinił kierowca Renault, który nie zachował należytej odległości i podczas gwałtownego hamowania najechał na tył jadącego przed nim Jeepa. Nikomu nic się nie stało.Autor filmu: Darek

Sprawa jest jednak bardzo ciekawa z innego punktu widzenia. Trafiło do nas nagranie, które zarejestrował świadek jadący w przeciwnym kierunku. Widać na nim kobietę, która wchodzi bezpośrednio pod nadjeżdżające pojazdy, zmuszając kierowcę Jeepa do awaryjnego i gwałtownego hamowania.

Twarz pieszej z oczywistych względów musiała zostać ocenzurowana przed publikacją. Kobieta idąc tyłem do nadjeżdżających pojazdów nawet nie spojrzała w lewo i wtargnęła wprost pod Fiata Punto. Jego kierowca nie miał szans wyhamować, ani podjąć jakiejkolwiek skutecznej reakcji obronnej. Dopiero w piątej sekundzie nagrania, gdy Fiat Punto jest za przejściem, następuje pierwsze spojrzenie w lewo i piesza dostrzega nadjeżdżającego Jeepa. Po zderzeniu samochodów, niewzruszona piesza odchodzi dalej jak gdyby nic się nie stało. Dla niej to pewnie zwykły dzień. Nie zdawała sobie sprawy, że mógł być jej ostatnim. Niewiele brakło.

Z tego nagrania można wyciągnąć kilka wniosków:

  • Niektórzy piesi mają więcej szczęścia niż rozumu.
  • Według przepisów, które miały wejść 1-go lipca piesza miałaby bezwzględne pierwszeństwo.
  • Montujcie kamerki, bo w przypadku potrącenia takiej "świętej krowy" to Wasz najlepszy świadek!
  • Nie warto uporczywie trzymać się komuś "na zderzaku"Zapraszamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dzialeWIDEO.Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanałuYouTubeBielskie Drogi.Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.


"Święta krowa na przejściu" i zderzenie w oku kamery


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Praca: Bielsko, Czechowice, Pszczyna, Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.