bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 4 stycznia 2021
  • wyświetleń: 18043

[FOTO] A deski wiozłem tak...

W poniedziałek, 4 stycznia około godziny 14.30 na S-1 przy granicy Wilkowic i Bielska-Białej doszło do zdarzenia drogowego. Samochód osobowy marki Ford Focus ciągnący za sobą lekką przyczepkę z ładunkiem w postaci desek wpadł w poślizg i uderzył w barierki energochłonne rozdzielające pasy ruchu. Co mogło być przyczyną?Załadunek przyczepy to nie jest proste zadanie. Nawet niewielki błąd w rozłożeniu masy może prowadzić do tzw. wężykowania przyczepy i utraty panowania nad pojazdem. Niewielkie błędy się zdarzają, ale ten kierowca przesadził i to zdecydowanie. Na lekką przyczepkę załadował deski, które były ponad dwukrotnie dłuższe od samej przyczepki. To nie miało prawa się udać.

Nikt nie mierzył ładunku dokładnie, ale na jednym ze zdjęć widać lawetę pomocy drogowej. Warto zwrócić uwagę, że płyta załadunkowa ma około pięć metrów długości, ale i tak nie była w stanie w pełni pomieścić przyczepki z deskami. Na miejscu interweniowali policjanci, którzy ukarali kierowcę mandatem. Lewy pas ruchu w stronę Bielska-Białej był zablokowany przez ponad godzinę.

Poniżej publikujemy niektórym dobrze znany film, który obrazuje problem związany z rozmieszczeniem ładunku na przyczepie.

A deski wiozłem tak
fot. nadesłane przez czytelnika


A deski wiozłem tak
fot. nadesłane przez czytelnika


A deski wiozłem tak
fot. nadesłane przez czytelnika


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.