bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 9 lutego 2021
  • wyświetleń: 6023

[WIDEO] Problemy z "zieloną strzałką" i o krok od kolizji

Zarejestrowana sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu Konfederatów Barskich i Sojałowskiego w Bielsku-Białej. Kierowcy wyjeżdżający w prawo z ulicy Konfederatów Barskich (przedłużenie ul. Komorowickiej), przez większość czasu mają tzw. zieloną strzałkę umożliwiającą warunkowy skręt w prawo. Należy zatrzymać się przed sygnalizatorem i upewnić się, że manewr nie spowoduje wymuszenia pierwszeństwa na innym użytkowniku ruchu. W tym konkretnym przypadku zabrakło najprawdopobniej właśnie odpowiedniego upewnienia się czy droga jest wolna. Na szczęście autor nagrania miał wolny lewy pas, na który uciekł unikając kolizji.Autor filmu: Kamil

Przy okazji tego materiału zwracamy uwagę na sposób montażu kamery. Autor nagrania ma zamontowany rejestrator, którego obiektyw nie jest w polu działania pracy wycieraczek. Brud na szybie spowodował, że obraz mimo dobrej jakości sprzętu jest słabo czytelny. W tym przypadku montaż kamery kilka centymetrów niżej rozwiązałby problem.

Problemy z "zieloną strzałką" i o krok od kolizji


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.