bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 28 marca 2021
  • 29 marca 2021
  • wyświetleń: 9314

[FOTO, WIDEO] Wypadek w Skoczowie. Nie było wolnych karetek...

Ratownicy medyczni dwoją się i troją żeby zdążyć do pacjentów na czas. Do kolejnych miast trafiają dodatkowe karetki, ale to kropla w morzu obecnych potrzeb. Przychodzą takie momenty, że w kilku powiatach nie ma żadnego wolnego zespołu ratownictwa medycznego. Owszem problem jest bardzo rozbudowany i trudno w tej sytuacji kogokolwiek oskarżać o złą wolę. Sami ratownicy przyznają, że główny problem to czas oczekiwania na przyjęcie pacjenta do szpitala. Z kolei w szpitalu są ściśle określone procedury, a personel zobowiązany do ich przestrzegania.Autor filmu: nadesłane przez czytelnika

To głównie kolejki pod placówkami medycznymi powodują, że brakuje wolnych zespołów medycznych. Przekonał się o tym kierujący motocyklem, który w sobotę uległ wypadkowi w Skoczowie na ul. Bielskiej (pow. cieszyński). Do zdarzenia doszło około godziny 13.30 na wysokości marketu. Okoliczności samego wypadku można nazwać "klasycznymi". Motocyklista jechał na wprost, a samochód jadący z przeciwka skręcał w lewo. Doszło do czołowo bocznego zderzenia. Kierujący jednośladem został ranny. Jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo, ale zachodziła konieczność pilnej interwencji medycznej i transportu do szpitala.

Ani w Skoczowie, ani w najbliższych okolicach nie było wolnej karetki. Na pomoc wezwano załogę śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. "Ratownik 6" stacjonujący w na krakowskich Balicach zameldował się na Śląsku Cieszyńskim po kilkunastu minutach lotu. Do czasu przybycia podniebnej karetki pomocy medycznej rannemu udzielali strażacy, którzy z tego typu zadaniami spotykają się teraz codziennie. Pacjent trafił do szpitala w Cieszynie.

Trwają dalsze czynności w tej sprawie (wypadek). Droga była zablokowana przez około dwie godziny.

[FOTO, WIDEO] Wypadek w Skoczowie
fot. nadesłane przez czytelnika


[FOTO, WIDEO] Wypadek w Skoczowie
fot. nadesłane przez czytelnika


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.