bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 7 czerwca 2023
  • wyświetleń: 4955

[WIDEO] Pośpiech może być bardzo kosztowny!

Takich filmów jak ten z Mazańcowic dostajemy od Was dziesiątki. Przyznajemy się bez bicia, że nie wszystkie trafiają do publikacji, bowiem czasem wszystkich nieprawidłowych praktyk kierowców nie sposób pokazać. Tutaj zrobimy jednak wyjątek i przypomnimy kilka ważnych kwestii, o których mowa pod filmem.Choć może wyglądać niewinnie, to za to co zrobił kierowca Skody taryfikator przewidział 1900zł mandatu i aż 22 punkty karne (1500zł + 15pkt karnych za pasy, 200zł + 5pkt za podwójną ciągłą i 200zł + 2pkt za brak kierunkowskazu). Gdyby w miejscu wyprzedzania dodatkowo obowiązywał zakaz wyprzedzania, to grzywna za podwójną ciągła wynosi już 1000 zł i 5 pkt. Jednym głupim manewrem można pozbyć się prawa jazdy. Warto także przypomnieć, że nieprawidłowy manewr wyprzedzania jest jedną z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków na drogach. Stąd tak dotkliwe kary, które jak widać nie wszystkich odstraszają.

Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

jb / bielskiedrogi.pl

Reklama

Praca: Bielsko, Czechowice, Pszczyna, Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.