bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 13 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 2758

[WIDEO] Z dwóch stron zielone światło? Tak, to jak najbardziej możliwe

Remonty były są i będą uciążliwe dla kierowców. Zwłaszcza jeśli mamy styczność z dość długim zwężeniem, gdzie trzeba poczekać na zielone światło więcej niż kilka minut. Tak jest m.in. na DW946 między Żywcem a Suchą Beskidzką. Tam remont drogi daje się mocno we znaki, a zwężenia są długie i co za tym idzie trzeba długo czekać na zielone światło. W jednym miejscu nawet ponad 10 minut. Są kierowcy, którzy jeżdżą na czerwonym świetle i drażnią innych. Są też takie sytuacje, w których kierowca jechał zgodnie z przepisami, a i tak później musi się wstydzić bo zwężenie opuszcza w momencie, gdy kierowcy z przeciwka mają już zielone dla swojego kierunku jazdy.Wszystko prawdopodobnie za sprawą zbyt krótkich cykli sygnalizacji świetlnej. Jak zaznaczył autor tego nagrania, na zwężenie wjechał przy zielonym świetle. Dziurawa droga nie pozwalała jechać zbyt szybko. Choć znaki mówią o ograniczeniu do 40km/h to jest to technicznie niemożliwe. Żeby nie urwać czegoś w zawieszeniu można jechać maksymalnie do 25km/h i ciężko jechać szybciej. Efekt tego jest taki, że przez zwężony fragment drogi jedziemy zbyt długo i kierowcy z przeciwka mają już zielone światło. Sprawa została zgłoszona do ZDW w Katowicach tego samego dnia, którego powstało powyższe nagranie. Do dziś, pomimo upływu dwóch tygodni sytuacja na tym odcinku drogi wygląda podobnie...

Czasem też niestety jest tak:


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

jb / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.