bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 2 listopada 2023
  • 17 listopada 2023
  • wyświetleń: 7612

[WIDEO] Jechali we dwójkę rowerem po chodniku, na pasach zderzyli się z autem. Czyja wina? Przeczytajcie

Jakiś czas temu trafiło do nas nagranie, na którym widać moment kolizji na skrzyżowaniu Warszawskiej z Trakcyjną w Bielsku-Białej. Dwóch młodych chłopaków jedzie jednym rowerem po chodniku i wjeżdżając na pasy, zderzają się z samochodem osobowym. Piesi mieli zielone światło, a kierowca Skody właśnie ruszał na tzw. warunkowej zielonej strzałce. Czyja wina?

Wyniki ankiety pokazują, że część czytelników wskazuje winę kierowcy. Znaczna część jednak mówi o winie rowerzysty i mają rację. Jak to wygląda w kwestii przepisów ruchu drogowego. O odpowiedź poprosiliśmy specjalistę.

Sytuacja na filmie jest o tyle ciekawa że mamy dwóch kierujących, ale dwa wyrocznia popełnia jeden z nich. Kierujący pojazdem skręcając na strzałce kierunkowej musi ustąpić pieszym i pojazdom, dla których kierunek jest otwarty. Kierujący rowerem przewozi pasażera w sposób nieprawidłowy i włącza się do ruchu zjeżdżając z chodnika na jezdnię. Pierwszeństwo miałby w momencie przeprowadzenia roweru. Wina leży tylko po stronie kierującego rowerem.

Piotr ZielińskiByły policjant WRD. Autor bloga @niebieski_ja


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

jb / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.