bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 14 listopada 2023
  • wyświetleń: 3166

[WIDEO] Dobrze, że pieszy miał "łeb na karku"

Jesień to dość specyficzny czas, gdy zmrok zapada bardzo szybko i kierowcy nie są do tego przyzwyczajeni. Jeśli dojedzie do tego opad deszczu, to może być spory problem z dostrzeżeniem pieszego, który przekracza jezdnię. Przy tym nagraniu nie skupiajmy się na tym co zrobił kierowca auta dostawczego, bo jego błąd jest oczywisty. Skupmy się na tym co zrobił pieszy. Wchodząc na pasy upewnił się czy wszyscy kierowcy go widząc. Dochodząc do przeciwległego pasa ruchu obserwował jezdnię i zatrzymał się widząc, że może zostać potrącony. To tak niewiele, a tak bardzo tego brakuje wśród pieszych. Większości potrąceń udałoby się uniknąć, gdyby piesi świadomie korzystali ze swojego pierwszeństwa, które w tej sytuacji zafundował im ustawodawca.Pamiętajcie, że pieszy ma obowiązek obserwować drogę i wchodzić na przejście, gdy ma pewność, że kierujący pojazdem go widzi i na pewno się zatrzyma!


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

jb / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.