bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 5 stycznia 2024
  • wyświetleń: 5394

[WIDEO] O krok od poważnego wypadku. Tak często giną motocykliści!

Na naszą skrzynkę niedawno trafił film trasy S-1 między Żywcem a Węgierską Górką. Na nagraniu widać bardzo niebezpieczną sytuację związaną z wymuszeniem pierwszeństwa podczas wyprzedzania. Pamiętajmy, że zabierając się za wyprzedzanie musimy się upewnić, że manewr jest bezpieczny. Tyczy się to kontroli pojazdów jadących z przeciwka, jak i tych z tyłu. Musimy sprawdzić czy sami nie jesteśmy wyprzedzani, bo kolizja przy prędkościach oscylujących w granicach 100km/h może się skończyć tragicznie.Kierowca Volkswagena na szczęście zdążył zareagować. Gdyby doszło do kolizji, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przynajmniej jeden z pojazdów mógłby wpaść w poślizg i roztrzaskać się o bariery. Na nagraniu mamy styczność z dość nowoczesnymi samochodami, naszpikowanymi różnej maści systemami mającymi chronić uczestników podczas zdarzenia. Pamiętajcie, że każdy ma taką ochronę. Gdyby zamiast Volkswagena był motocykl, jego kierowca w przypadku wywrotki byłby narażony na śmierć.

Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

jb / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.