bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 10 października 2017
  • wyświetleń: 7943

[WIDEO] Z szoferki prosto na izbę wytrzeźwień

Do kuriozalnej sytuacji doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w Wilkowicach. Kierowca ciężarowego Volvo zabłądził i wjechał na nieoświetloną wąską drogę, która kończyła się w zaroślach. Szofer próbował zawrócić, ale zakopał się w błocie. Mieszkańcy zaniepokojeni dziwnymi odgłosami w środku nocy postanowili sprawdzić co się dzieje.Autor filmu: czytelnik

Okazało się, że kierowca ciężarówki jest kompletnie pijany i ma zamiar wygrzebać zestaw z błota, po czym ruszyć w dalszą trasę. Świadkowie tego zajścia postanowili wezwać policję. Podejrzenia okazały się słuszne. Kierowca ciężarowego Volvo wydmuchał ponad dwa promile. 63-letni mężczyzna zachowywał się irracjonalnie i stanowił zagrożenie dla własnego bezpieczeństwa, więc funkcjonariusze szczyrkowskiego komisariatu, osadzili kierowcę na izbie wytrzeźwień.

Właściciel firmy transportowej wezwał na miejsce pomoc drogową. Wspólnie z jej pracownikami ustalili, że firma zabezpieczy samochód i pozostawi w depozycie kluczyki wraz z dokumentami, do czasu przyjazdu drugiego kierowcy. Jeśli nie uda mu się samodzielnie wydostać z błotnej pułapki, trzeba będzie użyć ciężkiego sprzętu, żeby wyjechać zestawem na drogę.

Pijany kierowca Volvo, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Grożą mu dwa lata więzienia. Jak udało się nam dowiedzieć, zaraz po wyjściu z przesłuchania na komisariacie, pożyczył 10 złotych od pracowników pomocy drogowej. Tłumaczył, że jest głodny i musi sobie kupić coś do jedzenia. W pobliskim markecie kupił 4 piwa i wypił je w ciągu kilku minut, po czym zasnął na pobliskim trawniku.

Od mieszkańców pobliskiej posesji, którzy chcą zachować anonimowość co do swoich danych i miejsca zamieszkania, otrzymaliśmy zdjęcia i film, obrazujący to co działo się w nocy obok ich domu. Głos nagrywającego, został na jego prośbę zniekształcony.

Fakt nocnej interwencji funkcjonariuszy na terenie Wilkowic i zatrzymania 63-letniego kierowcy ciężarówki, za jazdę w stanie nietrzeźwości, potwierdziła nam dziś popołudniu, podinspektor Elwira Jurasz z Komendy Miejsiej Policji w Bielsku-Białej.

Z szoferki prosto na izbę wytrzeźwień · fot. czytelnik


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.