bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 21 października 2017
  • wyświetleń: 3010

[ZDJĘCIA] Groźna kraksa na DK-1 i potężne utrudnienia w ruchu

Do groźnie wyglądającego zderzenia samochodu osobowego i ciężarówki, doszło wczoraj około godziny 14:00 na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach. Dwie osoby trafiły do szpitala, a samo zdarzenie spowodowało potężne korki na krajówce.Jak wynika z ustaleń portalu Bielskie Drogi, kierowca samochodu ciężarowego, oczekiwał na zmianę świateł przed skrzyżowaniem z ulicą Lipowską w stronę Katowic. Po zapaleniu się zielonego światła pojazdy ruszyły, a kierowca ciężarówki chciał zmienić pas na prawy. Niestety jak sam przyznał, nie zauważył, że po jego prawej stronie na wysokości kabiny, porusza się Fiat Punto. Ciężarówka uderzyła w lewy tylny bok Fiata, który stanął w poprzek jezdni i był pchany przez cięższy pojazd. Dopiero po kilkudziesięciu metrach inny kierowca krzyknął na CB Radiu do sprawcy zdarzania, że ten pcha osobówkę. Gdy kierowca ciężarówki przyhamował, Fiat wrócił tyłem do kierunku jazdy na lewy pas ruchu i uderzył w barierki.

Kierowca Fiata opuścił pojazd o własnych siłach, ale pasażerka bardzo źle się poczuła i nie mogła wyjść samodzielnie z samochodu. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy wozy strażackie, dwie załogi pogotowia ratunkowego i dwa patrole policji. Strażacy przy użyciu deski ortopedycznej, uwolnili ranną kobietę z rozbitego samochodu. Istniało duże ryzyko, że doszło do urazu kręgosłupa, ale na szczęście szpitalne badania wykluczyły poważne urazy. Zarówno kierowca jak i jego pasażerka, opuścili szpital po zaopatrzeniu. Zdarzenie zostało zakwalifikowane przez policję jako kolizja i kierowca ciężarówki został ukarany mandatem karnym.

Model tej kolizji jest bardzo często spotykany na drogach dwupasmowych. Siedzący wysoko kierowca ciężarówki, może nie zauważyć pojazdu znajdującego się po jego prawej stronie na wysokości kabiny. To zjawisko nazywane jest "martwym punktem". W sieci można znaleźć mnóstwo nagrań, pokazujących jak dochodzi do tego typu zdarzeń.

Poniżej publikujemy film, przedstawiający podobną sytuację nagraną gdzieś w Polsce.

Groźna kraksa na DK-1 i potężne utrudnienia w ruchu · fot. Bielskie Drogi


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.