bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 4 listopada 2017
  • 6 listopada 2017
  • wyświetleń: 1777

Noś odblaski! Daj się zobaczyć! Nie daj się zabić! - jak to powstało?

Postaramy się Wam przybliżyć proces powstawania filmu i przedstawiamy Wam nasze dalsze plany związane z realizacją kolejnych nagrań. Jak to się zaczęło i co z tego będzie? Zapraszamy do lektury.Autor filmu: Bielskie Drogi

Jesień to czas kiedy drogi stają się szczególnie niebezpieczne. Deszczowa pogoda, wcześnie zapadający zmrok, gdy ulice tętnią jeszcze życiem to czas, w którym na pieszych czyha śmiertelne niebezpieczeństwo. Ubrani najczęściej w ciemne ubrania bez elementów odblaskowych, są w tym okresie szczególnie narażeni na potrącenia. Policyjne statystyki pokazują, że do tych zdarzeń dochodzi nie tylko poza terenem zabudowanym, ale także w miastach, na dobrze oświetlonych fragmentach dróg. Postanowiliśmy spróbować zrobić coś w temacie potraceń i zacząć edukować pieszych oraz samych kierowców.

Na pierwszy ogień poszedł temat odblasków i ich zastosowanie w praktyce. Podczas jednej ze wspólnych akcji z bielską drogówką, gdzie rozdawaliśmy elementy odblaskowe pieszym, postanowiliśmy nakręcić krótki film promujący noszenie tych jakże przydatnych gadżetów, które mogą uratować życie. Nagranie według początkowego założenia, miało być wykonane telefonem komórkowym i zostać zmontowane amatorsko w domowych warunkach. W myśl zasady "jeśli już coś robisz, to rób to porządnie", postanowiliśmy bardziej przyłożyć się do nagrania i zrobić to profesjonalnie.

Szybko okazało się, że koszty wyprodukowania filmu nie zamkną się w kilkuset złotych jak początkowo planowaliśmy, a pójdą w tysiące. Swoim pomysłem zaraziliśmy kilku zaprzyjaźnionych przedsiębiorców, którzy postanowili częściowo sfinansować nagranie. Zatrudniliśmy zaprzyjaźnionego reżysera, który ściągnął fachowców z branży wideo i zabraliśmy się do pracy. Aktorzy, którzy wystąpili w filmie nie są profesjonalistami i był to ich pierwszy udział w tego typu projekcji. Przygotowania do planu zdjęciowego trwały około tygodnia i nocą z 14 na 15 października, odbyły się zdjęcia do filmu.

Nad całością projektu czuwali przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, podkom. Krzysztof Stankiewicz i mł. asp. Ilona Michalczyk. Do akcji przyłączyło się Prywatne Pogotowie Ratunkowe w Bielsku-Białej, OSP Stare Bielsko, OSP Mnich z powiatu cieszyńskiego i dyrekcja MZK w Bielsku-Białej. W sumie w produkcję było zaangażowanych blisko pięćdziesiąt osób.

Mamy w planach kolejny film poświęcony tematyce edukacyjnej. Scenariusz jest gotowy i aktualnie poszukujemy sponsorów, którzy chcieliby przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mamy nadzieję, że nasze kolejne dzieło zobaczycie jeszcze w tym roku.

Natomiast za kilka dni, będziecie mieli okazję zobaczyć tzw. making off z planu zdjęciowego i poznacie lepiej bohaterów spotu "Noś odblaski! Daj się zobaczyć! Nie daj się zabić!

Tymczasem poniżej prezentujemy obszerną fotorelację z planu zdjęciowego, wykonaną przez Barbarę Grubkę. Zobaczcie jak to wyglądało "od kuchni".

Noś odblaski · fot. Barbara Grubka


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.