bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 1 grudnia 2017
  • wyświetleń: 18767

[WIDEO] Stłuczka i ucieczka z miejsca kolizji

Masz jeszcze wątpliwości czy posiadanie kamery w samochodzie to dobry pomysł? Po obejrzeniu tego nagrania wszelkie wątpliwości powinny być rozwiane.Autor filmu: Piernik Kraplak - YouTube.com

Sytuacja miała miejsce wczoraj na katowickim odcinku autostrady A4. Kierowca Volkswagena Foxa staranował samochód i uciekł z miejsca zdarzenia. Sytuacja została została zarejestrowana przez kamerę zamontowaną w samochodzie poszkodowanego kierowcy. Dzięki nagraniu udało się namierzyć i ukarać sprawcę zdarzenia, który miejmy nadzieję więcej nie wsiądzie za kierownicę. Często pytacie nas jaką kamerę kupić. Zbliżają się święta i czas zakupu prezentów. To świetny czas żeby swoim bliskim zapewnić dobrej jakości rejestrator. Jaki wybrać? Na to pytanie ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć, ale odpowiadamy Wam na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

* Wbudowana bateria - Nagranie nie zostanie utracone w momencie, gdy w wyniku kolizji kamera zostanie poddana dużym wstrząsom.
*Nagrywanie w wysokiej rozdzielczości Full HD - Wielu producentów oszukuje i ich sprzęt nie nagrywa w wysokiej rozdzielczości. Rynek jest zalany chińskimi tandetami i trzeba bardzo uważać, żeby się nie nabrać.Słaba jakość nagrania może nam uniemożliwić identyfikację sprawcy zdarzenia, ponieważ numer rejestracyjny samochodu może być niewidoczny.
* Kąt widzenia kamery - nie powinien być mniejszy niż 120⁰
* Przydatne funkcje to:
- G-Sensor (czujnik wstrząsów - jeśli kamera wykryje duży wstrząs to automatycznie zapisze nagranie)
- Moduł GPS (rejestracja prędkości i położenia samochodu)
- Funkcja HDR (poprawia jakość nagrań)
- Redukcja odblasków (poprawia jakość nagrań w ostrym słońcu i w nocy)
- Długi kabel zasilania (standardowe mają długość ok. 1-1,5m)
- Wi-Fi (możliwość przeglądania nagrań w aplikacji mobilnej na telefonie komórkowym)
- Obsługa kart pamięci do 128GB (standardowe kamery czytają karty do 32GB)

Montując kamerę do samochodu warto wybrać się do elektryka lub zaprzyjaźnionego mechanika samochodowego. Z naszych doświadczeń wynika, że kamera powinna być podłączona na stałe do zasilania samochodu z pominięciem gniazdka 12V. Dzięki temu możemy bez przeszkód korzystać z gniazda zapalniczki, a nasza kamera będzie działała nawet jeśli silnik nie pracuje (przydatne jeśli parkujemy na publicznym parkingu i ktoś podczas naszej nieobecności uszkodzi samochód). Kamera samochodowa nie wyładuje w ciągu jednej nocy sprawnego akumulatora (niski pobór prądu przy wyłączonym ekranie). Jeśli nie mamy potrzeby rejestrować tego co dzieje się wokół samochodu podczas naszej nieobecności, możemy wyjąć kabel zasilający z kamery (np. jeśli samochód stoi w garażu lub na prywatnej posesji).

Bardzo ważną sprawą jest karta pamięci. Nie należy tutaj oszczędzać i powinno się wybrać sprzęt renomowanych producentów o jakości nie mniejszej niż 10 (na każdej karcie pamięci jest cyfra zamknięta w kółeczku oznaczająca szybkość zapisu).

Jeśli kupujecie kamerę i jest tańsza niż 150 złotych to powinna się Wam zapalić "lampka ostrzegawcza". W przypadku tego typu sprzętu, jakość najczęściej idzie w parze z ceną. Jeśli coś ma być dobre to musi kosztować. Dobrą kamerę można kupić już za około 200 złotych. Na rynku można spotkać też sprzęt poniżej 100 złotych i odradzamy takie zakupy. To pieniądze wyrzucone w błoto.

W samochodach naszej ekipy jest sprzęt firmy MIO. Posiadamy modele C320 i C325, które są niemalże identyczne. Różnią się rokiem produkcji i kilkoma drobnymi szczegółami. Jest to najtańszy sprzęt firmy MIO, ale jest naszym zdaniem wystarczający do codziennego użytku i możemy śmiało polecić.
- jakość nagrania w nocy (brak oświetlenia)
- jakość nagrania w nocy (oświetlenie uliczne)
-jakość nagrania w dzień
- jakość nagrania w dzień

W jednym z naszych samochodów jest też kamera XBLITZ Black Bird. Ten sprzęt również się sprawdza i można go polecić.
- jakość w dzień
- jakość w nocy

Nie mamy doświadczenia w przypadku innych kamer. Ogólnopolskie portale na bieżąco prowadzą testy sprzętu i przy zakupie można się wesprzeć ich spostrzeżeniami. Należy tutaj pamiętać, że porównania bardzo często są opłacane przez producentów i część testów należy traktować "z przymrożeniem oka". Żeby samodzielnie znaleźć informacje w tej sprawie wystarczy wpisać do wyszukiwarki: test kamer samochodowych.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania to zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

Stłuczka i ucieczka z miejsca kolizji


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.