bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 22 maja 2018
  • wyświetleń: 7216

[ZDJĘCIA, WIDEO] Groźne zdarzenie na S-1. Kierowcy jechali pod prąd!

Do zdarzenia doszło we wtorek, 22 maja około godziny 16:15 na trasie S-1 w rejonie granicy Rybarzowic i Wilkowic. Na jezdni w stronę Bielska-Białej, samochód osobowy z dużą siłą kilkukrotnie uderzył w bariery energochłonne. Jedna osoba została ranna. Droga została zablokowana na blisko godzinę, a kierowcy stojący w korku zawracali w przeciwnym kierunku i jechali trasą ekspresową pod prąd!Policjanci ustalają dokładne okoliczności w jakich doszło do zdarzenia. Nieoficjalnie wiadomo, że najprawdopodobniej przyczyną było niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, czego następstwem był poślizg podczas manewru zmiany pasa ruchu. Jedna osoba trafiła do szpitala. To kobieta podróżująca roztrzaskanym Citroenem C2. Jak się dowiedzieliśmy, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na czas trwania akcji ratowniczej, trasa S-1 została zablokowana na blisko godzinę. Kierowcy utworzyli tzw. korytarz ratunkowy, którym na miejsce zdarzenia mogły dotrzeć służby ratunkowe, laweta i przedstawiciele GDDKiA. Część kierowców postanowiła wykorzystać tę lukę i wracali pod prąd drogą ekspresową do Węzła Rybarzowice. To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, które może zakończyć się tragedią. Utrudnienia trwały do godziny 18:45.

Pozostałe dwa filmy publikowane wcześniej w serwisie Facebook.
Link 1
Link 2

AKTUALIZACJA 19:15 - 27-letnia kobieta prowadząca Citroena nie odniosła poważnych obrażeń.

[ZDJĘCIA, WIDEO] Groźne zdarzenie na S-1 · fot. Bielskie Drogi


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.