bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 8 października 2018
  • wyświetleń: 12885

[WIDEO] Inżynieryjny "majstersztyk" w Rudzicy

Rozbudowa ulicy Strumieńskiej w Rudzicy dobiega końca. Zmienił się układ skrzyżowania z ulicą Wieszczęcką, gdzie wybudowano wysepkę. Po co ją wybudowano? Być może po to by utrudnić życie kierowcom autobusów PKS, którzy kursują tą trasą.Autor filmu: Bielskie Drogi

Skręt w lewo autobusem jest możliwy tylko i wyłącznie na 2-3 razy. Kierowcy autobusów PKS zgłaszali problem przełożonym. Przełożeni przekazali uwagi wykonawcy robót. Temat umarł, problem pozostał. Poniższe nagranie zostało zrealizowane dwa tygodnie temu. Do dnia dzisiejszego nic w tej sprawie się nie zmieniło.

Prawdziwe problemy zaczną się w zimie. Dotychczas kierowcy skręcający w lewo pokonywali przeważnie zaśnieżony podjazd "z rozpędu". Przy obecnym układzie skrzyżowania będzie to niemożliwe. Podobnie sytuacja będzie wyglądać np. w przypadku przejazdu wozów straży straży pożarnej, z których niektóre mają podobną długość jak autobus. O ile pasażerowie autobusu mogą zaczekać, o tyle w przypadku interwencji strażaków każda sekunda może być na wagę złota.

O innym ciekawym przypadku zrealizowanym przez wykonawcę prac na odcinku ulicy Strumieńskiej w Rudzicy, pisaliśmy w artykule: Radosna twórczość drogowców (ʘ‿ʘ)

Inżynieryjny "majstersztyk" w Rudzicy


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.