bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 21 stycznia 2022
  • wyświetleń: 8210

[FOTO] Trwa budowa "obejścia Węgierskiej Górki"

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała nowe zdjęcia z przebiegu budowy tzw. "obejścia Węgierskiej Górki". Na fotografiach z 14 stycznia widać obecny postęp prac.

Budowa "obejścia Węgierskiej Górki" - zdjęcia z poziomu ziemi - 14.01.2022 · fot. GDDKiA


Budowa drogi ekspresowej S-1 na odcinku obwodnicy Węgierskiej Górki jest jednym z kluczowych przedsięwzięć objętych rządowym Programem Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 roku), które zapewni bezpośrednie, szybkie połączenie na trasie Bielsko-Biała - granica polsko-słowacka (Zwardoń) - Svrcinovec (powiat Czadca, Słowacja).

Budowa "obejścia Węgierskiej Górki" - zdjęcia z drona - 14.01.2022 · fot. GDDKiA


W ramach kontraktu zostaną wykonane m.in. tunel drogowy w masywie Barania o długości około 830 m, tunel drogowy w masywie Białożyński Groń o dług. ok. 1000 m, estakada nad ul. Zielona Góra i ul. Zielona o dług. ok. 940 m oraz 7 mostów drogowych i pozostałych estakad. Ponadto zostaną rozbudowane węzły Milówka i Przybędza. Zakończenie robót planowane jest na sierpień 2023 roku.

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.