bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 10 lutego 2022
  • 13 lutego 2022
  • wyświetleń: 5509

[FOTO] Wypadek w lesie między Kobielicami a Suszcem

W czwartek, 10 lutego około godziny 16.00 na DW935, na odcinku leśnym między Kobielicami a Suszcem doszło do wypadku drogowego. W zderzeniu uczestniczył ciągnik siodłowy z naczepą typu cysterna i samochód osobowy. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe, w tym m.in. śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 4). Droga była zablokowana przez ponad 10 godzin.

Reklama

Wypadek w Kobielicach - 10.02.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Policjanci wyjaśniają okoliczności czołowego zderzenia osobowej Mazdy z ciężarowym Mercedesem. Na chwilę obecną nie wiadomo kto zawinił. Nieoficjalnie mówi się, że to kierowca osobówki zjechał na przeciwległy pas ruchu. Pojazdy zderzyły się czołowo.

Ciężarowy Mercedes wraz z naczepą typu cysterna wpadł do rowu i przewrócił się na bok. Szczęśliwie 61-letniemu kierowcy, mieszkańcowi Będzina nie stało się nic poważnego (powierzchowne obrażenia i stłuczenia). W naczepie przeznaczonej do transportu płynnego gazu nie było ładunku. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia - przepompowano resztkę paliwa z uszkodzonych zbiorników i zrobiono zapory chemiczne na cieku wodnym, bowiem większość ropy wyciekła.

Do szpitala trafił 55-letni kierowca Mazdy, który doznał obrażeń jamy brzusznej i kończyn dolnych. Po pacjenta przyleciał Ratownik 4, który przetransportował go do Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach. Droga była w zablokowana do godziny 2.30.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.