bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 31 marca 2022
  • 1 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 15971

[FOTO] Wypadek z udziałem karetki. Są osoby poszkodowane

W czwartek, 31 marca około godziny 20.10 na skrzyżowaniu Bora Komorowskiego z Leszczyńską, doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem karetki i dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została ranna.

Wypadek z udziałem karetki - 31.03.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Do zdarzenia doprowadziła 22-letnia kierująca Citroenem, która zmieniając pas ruchu wymusiła pierwszeństwo na karetce pogotowia ratunkowego. Był to ambulans organizacji pozarządowej wykonującej obecnie głównie transporty humanitarne. Uprzywilejowany pojazd poruszał się ul. Bora Komorowskiego od strony ul. Żywieckiej. Przed skrzyżowaniem z ul. Leszczyńską karetka zjechała na pas do lewoskrętu, by ominąć pojazdy stojące na czerwonym świetle. 22-latka błędnie zinterpretowała zamiary kierowcy ambulansu i zajechała mu drogę. W wyniku zderzenia uszkodzony został także pojazd marki Skoda.

Ratownicy medyczni udzielili pomocy poszkodowanym. Najpoważniej ranna została sprawczyni, która trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Była trzeźwa i przyznała się do winy. Pozostałym uczestnikom, w tym m.in. transportowanemu karetką pacjentowi, nic poważnego się nie stało.

Utrudnienia w ruchu trwały przeszło godzinę. Do naszej redakcji trafił film, na którym widać moment zderzenia. Można go znaleźć w linku poniżej.

sid / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.