bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 4 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 3684

Tablice "STOP - Zły kierunek" pojawiły się na S-1 i S-52

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o montażu znaków "STOP - Zły kierunek" w kolejnych miejscach w całej Polsce. W ostatnich dniach zostały one zamontowane także w naszym regionie.

Tablice "STOP - Zły kierunek" pojawiły się na S-1 i S-52
Tablice "STOP - Zły kierunek" pojawiły się na S-1 i S-52 · fot. GDDKiA


- W ubiegłym roku w kilku miejscach przy drogach szybkiego ruchu zarządzanych przez GDDKiA pilotażowo ustawiliśmy charakterystyczne tablice informacyjne z ostrzeżeniem przed wjazdem pod prąd. W marcu tego roku zamontowaliśmy pierwsze ze 111 nowych tablic. W kwietniu będziemy kontynuować nasze działania i przy drogach pojawią się kolejne ostrzeżenia. Jednak na tym nie poprzestaniemy i liczba tablic będzie wzrastać - informuje GDDKiA.

- Skorzystaliśmy z rozwiązań stosowanych w Austrii, Niemczech, Słowacji czy Chorwacji. Charakterystyczne duże żółte tablice z napisem STOP Zły kierunek i symbolem dłoni z umieszczonym na niej piktogramem znaku zakaz wjazdu już w ubiegłym roku ustawiliśmy m.in. przy autostradzie A4 na węzłach Opole Zachód, Rzeszów Północ i Przemyśl oraz przed granicą Polski z Ukrainą w Korczowej. Do tego również na łącznicy węzła Głogów Południe na drodze ekspresowej S3 oraz w dwóch punktach na węźle Świlcza na S19 - dodaje.

Tablice "STOP - Zły kierunek" pojawiły się na S-1 i S-52
Tablice "STOP - Zły kierunek" pojawiły się na S-1 i S-52 · fot. GDDKiA


Zgodnie z pierwotnym planem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamontuje w sumie 111 tablic. W ostatnich dniach pojawiły się one także w naszym regionie: przy drodze S-1 na węzłach Bielsko-Biała Lipnik, Żywiec Soła i Zwardoń, a także na S-52 na węzłach Jasienica, Bielsko-Biała Wapienica, Bielsko-Biała Francuska.

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.