bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 4 kwietnia 2022
  • 5 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 6818

Kolizja na DK-1: z czterema promilami za kierownicą ciężarówki!

W poniedziałek, 4 kwietnia około godziny 18.00 na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach doszło do kolizji dwóch pojazdów ciężarowych. Kraksa miała miejsce na pasie w stronę Bielska-Białej, tuż przed skrzyżowaniem z ul. Lipowską. Sprawca okazał się być kompletnie pijany.

Było to klasyczne najechanie na tył. Badanie alkomatem wykazało u szofera ponad 4 promile alkoholu. Mężczyzna był kompletnie pijany, miał kłopoty z utrzymaniem równowagi. To jednak nie przeszkadzało mu prowadzić samochodu ciężarowego. 39-latek, mieszkaniec województwa mazowieckiego, stracił prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów, a dodatkowo do 30 tysięcy złotych grzywny za spowodowanie kolizji. W takiej sytuacji towarzystwu ubezpieczeniowemu przysługuje roszczenie regresowe do nietrzeźwego sprawcy kolizji drogowej o zwrot wypłaconej sumy odszkodowania z tytułu polisy OC.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.