bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 3 czerwca 2022
  • wyświetleń: 33601

Rozpędzone Audi wjechało w auta na pasie awaryjnym. 5 osób rannych!

W piątek, 3 czerwca około godziny 15.00 na S-1 w Żywcu doszło do bardzo poważnego zdarzenia drogowego. W korku do notorycznie zakorkowanego zjazdu na drogę wojewódzką nr 946 (węzeł Soła),zderzyły się cztery pojazdy. Pięć osób trafiło do szpitali. Droga była zablokowana ponad dwie godziny.

Wypadek na S-1 w Żywcu - 3.06.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 25-letni mieszkaniec pow. żywieckiego, kierujący Audi Q3 zjechał na pas awaryjny, na którym stały pojazdy oczekujące do zjazdu z drogi ekspresowej. Ze względu na korek, kierowcy w tym miejscu wykorzystują pas awaryjny jako przedłużenie prawoskrętu na DW946.

Pierwszym pojazdem była Toyota Yaris. Tym autem podróżowała 21-letnia kobieta wraz z pasażerką. Siła uderzenia była tak duża, że Toyota Yaris została wypchnięta na prawy pas. Audi Q3 dobiło do kolejnego pojazdu, którym było Audi A4. Z kolei ten pojazd dobił do Toyoty Corolli.

Pasażerka Toyoty Corolli była zakleszczona w zmiażdżonym samochodzie. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wydobyli poszkodowaną z wraku. Do szpitala łącznie przewieziono pięć osób, w tym m.in. potencjalnego sprawcę zdarzenia. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci sporządzili dokumentację wypadku drogowego. Na chwilę obecną (godz. 20.50) ciągle nie wiadomo jak zakończy się sprawa, bowiem policjanci czekają na ustalenia ze szpitala.

W czasie trwania akcji ratowniczej i późniejszych czynności dochodzeniowo-śledczych, droga w stronę Zwardonia była zablokowana lub przejezdna jedynie częściowo. Policjanci na węźle Łodygowice przekierowali ruch na tzw. starą drogę, gdzie także nie obeszło się bez korków. Utrudnienia trwały łącznie ponad trzy godziny.

Warto wiedzieć, że pas awaryjny nie jest miejscem do postoju pojazdów oczekujących na zjazd z drogi ekspresowej. Musimy wiedzieć, że decydując się na taki manewr popełniamy wykroczenie i możemy mieć problem z uzyskaniem pełnego odszkodowania z tytułu polisy OC (tzw. przyczynienie do zdarzenia). Temat choć z pozoru banalny, jest jednak dość złożony. Szczegółowo omówiliśmy go w materiale dotyczącym węzła Komorowice w Bielsku-Białej. Dla niecierpliwych meritum od 2 minuty i 25 sekundy materiału.Zachęcamy do subskrypcji naszego kanału YouTube bielsko.tv, gdzie znajdziecie nie tylko informacje drogowe ale także relacje z wydarzeń miejskich, ciekawe wywiady i kultowe miejsca na lokalnej mapie.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.